Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri

Bir laboratuvar su arıtma sistemi seçmek “kolaydır”!

Laboratuvar ve Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri – nasıl seçilir?

Makalenin amacı, müşterinin dikkatini kimyasal olarak saf bir dereceye kadar su arıtma teknolojisine çekmek ve ultra saf suyun, bazı modern yöntem ve araçları kullanılanak,üretim için bitmiş bir ürün olduğunu ve bu ürünün şu anda başka bir şekilde elde edilemeyeceğini kısaca açıklamaktır.

Yakınlaştırmak için dokunun.
Yakınlaştırmak için dokunun.

Su arıtma sistemleri bölümüne geçmek:

https://aquaanalytic-tr.com/katalog-2/

İnsan, etrafımızdaki canlı organizmalar, tadı ve kokuyu görsel olarak şeffaf, temiz, kaynak olarak belirleyebileceğimiz su kalitesine oldukça uyarlanmıştır. Doğru kimyasal analizler ve bir çözücü olarak kullanım için, bu su, buzlu su veya dağ yağmuru olsa bile, kusursuz kalitede görünse bile, tamamen uygun değildir. Doğada ultra saf su yoktur. Bu nedenle, kimyasal olarak saf, modern teknolojileri kullanarak ilerlemenin bir sonucu olarak yapay olarak üretilen bir ürün olarak düşünebiliriz. Su arıtma gereksinimleri artık giderek daha sıkı ve hatta cift damıtılmış su olsa bile, her zaman analitik görevleri karşılamamaktadır.

Çoğu zaman, laboratuvardaki kullanıcı mükemmel bir ürün elde etmek için su arıtma sistemlerini ve farklı üreticilerin farklı filtrasyon aşamalarında kullanılan teknolojileri hafife alır veya abartır. Bir su arıtma sistemini seçerken, alıcının su filtrasyonu için bir bütçe çözümü almak istediği ve her bir aşamada su arıtma kalitesini kontrol etmenin yollarını ve arıtma yöntemlerinin toplamını anlamak için zamana sahip olmadığı anlaşılabilir. Laboratuvar su arıtma cihazının ve kurulumunun maliyeti, orantılı olarak kullanılan teknolojilere bağlıdır. Bu nedenle, bir bütçe çözümü seçerek, nihai ürünün istikrarlı kalitesi, kendi kendine teşhis ve sistemin bir bütün olarak uzun ömürlülüğü için bir şekilde ödeme yapmazsınız, bazı durumlarda sarf malzemelerini değiştirmek için maliyetleriniz artar veya satıcının güvencelerine aykırı olarak, sadece istenilen kaliteye karşılık gelmeyen nihai ürün (su) alırsınız.

Laboratuvarınız için bir laboratuvar su arıtma sistemi seçerken, tüm filtrasyon işlemlerinin şemasını ve sıralarını dikkatlice incelemeniz, her aşamada ürün kalite kontrolünün yerleşik noktalarının sayısına ve konumuna dikkat etmeniz ve değerlerini kurulum monitöründe erişilebilir bir biçimde belirtmeniz gerekir. Tüm mekanizmaların iç bağlantısının güvenilirliğine, çerçeve düzeninin gücüne, tüm bağlantıların ve tellerin işaretlenmesine, servisin kullanılabilirliğine özellikle dikkat gösterilmelidir.

Modern laboratuvar su arıtma sistemleri, sıralı ve paralel filtreleme, yıkama modülleri, sirkülasyon devrelerinde ölçülen verilere dayalı kalite değerlerini ölçme ve gösterme teknolojilerini birleştiren kompakt, karmaşık bir otomatik cihazdır. İşlemci, güvenilir valfler, pompalar, akış ölçerler, dahili sıcaklık sensörleri ve iletkenlik sensörleri tarafından kontrol edilir. Yazılım, bir düğmeye dokunarak laboratuvar personeli tarafından rahat kullanım için tüm sistem süreçlerinin birlikte çalışabilirliğini sağlar.

Laboratuvar personeli, ev tipi ters osmoz su arıtma sisteminden değil, kimyasal olarak saf bir dereceye kadar en modern otomatik su filtrasyon cihazından yararlandığı konusunda mutlaka bilgilendirilmelidir.

Evoqua su arıtma sistemleri, kanıtlanmış, güvenilir bileşenler kullanarak dünyanın en yüksek kalite standartlarına uygundur.

Sorumlu bir yöneticinin yardımı için lütfen şirketimizle iletişime geçin – nitelikli teknik destek alacaksınız.

Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri – Pure Water Group

Laboratuvar Su Arıtma Cihazlari – Evoqua

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *