Laboratuvar ultra saf su cihazları ve su arıtma sistemleri

 ULTRA CLEAR TP serisi, I tip suyun hazırlanması için EVOQUA şirketinin lider ürünü olup yedi arıtma aşamasına sahiptir. Ultra Clear TP TWF laboratuvar su arıtma sistemi, musluktan sudan I tip suyuna (bütün arıtma aşamalarında en güncel tanımlama yapılması ile) ihtiyaç duyan kullanıcılar için en iyi çözümdür. Bu tesis ile de II tip suyunun elde edilmesi ve depolanmasının mümkünm olduğu da unutulmamalı, bu durum, günlük analizler için arıtılmış suyun devamlı mevcudiyetini gerektiren güncel laboratuvarlar için önemlidir.

Birinci tip suyun kalitesi, suyun kontur içerisinde devamlı devirdaimi ve arıtılması sayesinde elde edilir, böylece kullanıcı dilediğinde gerekli miktarda ultra saf suyu alabilir. İkinci tip su tankında UV lambası, CO2 tutucusu, steril hava filtresi vardır. UV lambası, kalıcı organik maddeleri oksitletir, CO2 tutucusu ve steril hava filtresi, havadan biyofilm oluşumunu önlerler.

Ultra Clear TP TWF EDI’de, olağan iyon değişim reçineleri yerine IONPURE elektrikli deioizasyon hücresi vardır. Bu çözümün özelliği, hücrenin devamlı yenilenmesi için suyun dami kalitesi ve en az 7 yıldır parçaların değiştirilmesine ihtiyaç olmamasıdır.

Kaliteden zevk ile

Laboratuvarlar için ultra saf su cihazları - Ultra Clear TP

 Elde edilen I tip suyun kalitesi, ASTM Tipi I, SLCI ve ISO 3696 Тип I dahil kalite standartlarından üstündür. MICROMED LABORATORIES Amerikan laboratuvarları başımsız zinciri analizlerinin sonuçları, suyun tamamen apirojhen olduğu ve DNA, RNA ve endotoksinleri hiç içermediğini gösterdiler.

Ultra Clear TP sistemi, daha gelişmiş Ultra Clear TP TWF modeline benzerdir. Tanımlama ve arıtmada aynı teknolojiler kullanılırlar. Bedeli biraz daha ufak çünkü permeat tesisatına bağlatılır. Tesis, önce danlatılmış, deionize edilmiş ve ters ozmos ile arıtılmış sudan ultra saf suyu üretir.

Kullanıcının bütün sitemlerde kalite kontrolü ve kullanım rahatlığı, 7" dokunmatik ekranı ile sağlanır. Bu ekran, muadil sistemler arasında en büyük ve bilgilendiricidir. Ekran, arıtılmanın her bir aşamasından sonraki kalite parametrelerini görünütler. Çalışmayı kolaylaştıran ve otomatik hale getiren ayarlanabilen rejimlerin çoğu, kullanıcıya kullanım zevki sağlayacaklar. Ekran, camdan üretilmiş olup kimyasallara dayanıklı ve eldivenlerle dokunmaya duyarlıdır.